Skip to main content
  • O Banku

O Banku

Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim – Tradycja i Nowoczesność

Początki bankowości spółdzielczej na terenie powiatu radzyńskiego sięgają, co najmniej 1907 roku. Powstanie Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim, według dostępnych materiałów, datuje się na 1908 rok.

Pod koniec lat 90 XX w. banki spółdzielcze stanęły przed wyborem dalszej drogi swojego rozwoju,
a mianowicie: czy samodzielnie dążyć do osiągnięcia wyznaczonych wymogów kapitałowych kosztem zaniedbań inwestycyjnych, produktowych oraz wynagrodzeń pracowniczych, czy też przeprowadzić procesy łączeniowe z wybranymi bankami i razem walczyć o rynek i klientów. Banki Spółdzielcze w Milanowie, Borkach, Czemiernikach, Ostrówku, Radzyniu Podlaskim, Ulanie i Wohyniu wybrały tę drugą drogę i podjęły działania w kierunku połączenia się. Na mocy podjętych uchwał Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim stał się następcą prawnym w/w Banków Spółdzielczych.

Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim to ponad 100 lat tradycji i doświadczenia. Obecnie posiadamy 12 placówek na terenie województwa lubelskiego, w tym dwie na terenie miasta Lublin. Posiadamy 14 bankomatów własnych wyposażonych w moduł wpłatomatowy uznający rachunki trybie on-line.
Bogata historia i długoletnia tradycja jest dla nas powodem do dumy i świadczy o tym, że Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim jest stabilnym partnerem, który oferuje swoim klientom obsługę finansową na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Staramy się być nowoczesną instytucją finansową zarówno, jeżeli chodzi o infrastrukturę, bazę jak i technologię.

Informacje formalno - prawne:

Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim
ul. Ostrowiecka 35
21-300 Radzyń Podlaski
NIP: 538-000-30-64
REGON: 000501802
KRS: 0000135222
KOD SWIFT: POLUPLPR